Turniej Piłkarskich Legend Gminy Chorkówka końca XX wieku

W dniu 8 lipca 2018 r. na stadionie LKS „Jasiołka Świerzowa” odbył się Turniej Piłkarskich Legend Gminy Chorkówka końca XX wieku.

W turnieju udział wzięło siedem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie A rywalizowały: Polonia Kopytowa, Orzeł Faliszówka i Tęcza Zręcin.
W grupie B zmierzyły się: Nafta Chorkówka, Błękitni Żeglce, Jasiołka Świerzowa i KS Szczepańcowa. Rozgrywki grupowe odbywały się systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu meczy grupowych dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów.
W rozgrywkach brali udział zawodnicy powyżej 35 roku życia, a każda drużyn a w swoim składzie mogła mieć jednego zawodnika w zakresie wieku 30 – 35 lat.

W meczu o trzecie miejsce rywalizowały drużyny:Polonia Kopytowa – Nafta Chorkówka 4:0
W finale Turnieju piłkarskich legend Gminy Chorkówka końca XX wieku zmierzyli się:
KS Szczepańcowa – Tęcza Zręcin 1:0

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1 miejsce – KS Szczepańcowa
2 miejsce – Tęcza Zręcin
3 miejsce – Polonia Kopytowa
4 miejsce – Nafta Chorkówka
5 miejsce ex – Błękitni Żeglce, Orzeł Faliszówka
7 miejsce – Jasiołka Świerzowa

Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, natomiast drużyny z trzech pierwszych miejsc nagrodzone zostały pucharami. Dla wszystkich zawodników przygotowany został również posiłek. Statuetkami nagrodzeni zostali najstarszy zawodnik turnieju Jan Żenczakowski z Faliszówki oraz uznany najlepszym zawodnikiem Jakub Hejnar z Szczepańcowej.

Organizatorami turnieju byli „Prawi i młodzi”, grupa osób związana z prawicą i młoda duchem 🙂 tj.
ja, Iwona Skalska z Żeglec, Wojciech Żurkiewicz ze Zręcina, Grzegorz Węgrzynowski z Żeglec, Piotr Kozubal ze Świerzowej Polskiej i Jan Rodzinka ze Zrecina.

Zapowiadamy kontynuację turnieju w kolejnych latach. Turniej dostarczył wiele emocji i przyciągnął na stadion całe rodziny z poszczególnych wiosek naszej gminy.Na kolejny turniej zapraszamy za rok, bo obecna edycja pokazała, że są ludzie dla których warto kontynuować to przedsięwzięcie.