O sobie

Monika SUBIK (rodowe Jakieła), lat 45
specjalista ds. projektów europejskich
przedsiębiorca

Radna IV kadencji (2014 – 2018) Rady Powiatu Krośnieńskiego

Od urodzenia mieszkałam w Kobylanach i z tą miejscowością jestem bardzo związana. Tutaj jest mój rodzinny dom, mieszkają moi rodzice i rodzeństwo, tutaj ukończyłam Szkołę Podstawową. W 2007 r. wraz z mężem i dziećmi przeprowadziliśmy się do Świerzowej Polskiej, gdzie wybudowaliśmy nasz dom. Wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyłam na Akademii Górniczo – Hutniczej na kierunku Zarządzanie i Marketing. Obecnie po latach przerwy wróciłam do nauki, bo na inwestycje w siebie nie jest nigdy za późno. Studiuję Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu, jestem po absolutorium i czekam na obronę pracy magisterskiej. Od lat prowadzę własną działalność gospodarczą z doradztwa w zakresie pozyskiwania, wdrażania i zarządzania funduszami europejskimi oraz zajmujemy się z mężem produkcją moskitier.

W latach 1996 – 2007 pracowałam w Urzędzie Gminy Chorkówka na różnych stanowiskach, począwszy od sekretariatu, poprzez księgowość budżetową do stanowiska inspektora, gdzie zajmowałam się przedsiębiorczością – obsługa przedsiębiorców, promocją gminy, obsługą Rady Gminy, pozyskiwaniem środków pozabudżetowych oraz współpracą z organizacjami pozarządowymi. Obecnie pracuję w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym, gdzie zajmuję się pozyskiwaniem funduszy europejskich na rozwój edukacji. Jestem autorką i realizatorem wielu projektów infrastrukturalnych, edukacyjnych, kulturalnych i społecznych. Lubię swoją pracę, bo mogę się w niej wykazać swoją kreatywnością, wdrażać ciekawe inicjatywy, a przede wszystkim współpracować z młodzieżą. To właśnie młodzież, ich radość i szczerość, otwartość dają mi energię do pracy, współpraca z nimi rodzi wiele ciekawych projektów. Natomiast ich uśmiech, zadowolenie, a po wielu latach przy spotkaniu dobre siebie wspomnienie do dla mnie największa nagroda.

W ostatniej IV kadencji samorządu powiatowego miałam przyjemność reprezentowania Gminy Chorkówka w Radzie Powiatu Krośnieńskiego. Mandat zaufania zdobyłam w wyborach samorządowych w 2014 r. Wówczas, również startowałam w wyborach na Wójta Gminy Chorkówka, w których o mały włos nie wygrałam z obecnym Wójtem. Było to moje pierwsze doświadczenie z polityką, która dla mnie kobiety była czymś obcym, trudnym a przede wszystkim „grą”. Osobiście nie lubię gier, nie mówiąc już o „gierkach”. Jestem pracoholikiem  i tak mnie widzą tez inni – jeżeli się za coś biorę to sukcesywnie dążę do końca, do osiągniecia celu – wykonania zadania. Jestem w pełni zaangażowana w to co robię, cenie współpracę z ludźmi, organizacjami. Staram się zawsze znaleźć czas dla nich i pomóc. Udało nam się dzięki takiej współpracy zrealizować kilka fajnych projektów na terenie Gminy Chorkówka. To bardzo mnie cieszy i pozytywnie nastraja do kolejnej pracy na rzecz społeczeństwa. Chcę więcej!

Jestem członkiem kilku organizacji pozarządowych m.in. Stowarzyszenia FIS w Zręcinie, od kilku lat członkiem i współzałożycielem Klubu Biegacza „Athletic” w Zręcinie, systematycznie współpracuję z Klubami Sportowymi, Kołami Gospodyń Wiejskich.

Prywatnie jestem żoną, matką już dorosłych i samodzielnych dzieci: Bartosz (28), Kasia (26). Jestem również babcią, zakochana bez pamięci w swoich wnuczętach: Hani, Julianie i Neli. Przy nich się „resetuję”. Dom jest moim miejscem, mimo że lubię wyprawy te małe lokalne na rowerze i dalsze wakacyjne, gdzie mogę zwiedzić i poznać kulturę innych krajów.

Cała moja rodzina od lat jest związana ze sportem, w szczególności z piłką nożną. Ja również lubię sport, uprawiam nordic walking i trochę biegam.