O sobie

Monika SUBIK (rodowe Jakieła), lat 41
specjalista ds. projektów europejskich
przedsiębiorca

Od urodzenia mieszkałam w Kobylanach i z tą miejscowością jestem bardzo związana. Tutaj jest mój rodzinny dom, mieszkają moi rodzice i rodzeństwo, tutaj ukończyłam Szkołę Podstawową. W 2007 r. wraz z mężem i dziećmi przeprowadziliśmy się do Świerzowej Polskiej, gdzie wybudowaliśmy nasz dom. Wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobyłam na Akademii Górniczo – Hutniczej na kierunku Zarządzanie i Marketing. Prowadzę własną działalność gospodarczą z doradztwa w zakresie pozyskiwania, wdrażania i zarządzania funduszami europejskimi oraz małą rodzinną firmę produkującą moskitiery i aluminiowe fronty meblowe.

W latach 1996 – 2007 pracowałam w Urzędzie Gminy Chorkówka na różnych stanowiskach, począwszy od sekretariatu, poprzez księgowość budżetową do stanowiska inspektora, gdzie zajmowałam się przedsiębiorczością – obsługa przedsiębiorców, promocją gminy, obsługą Rady Gminy, pozyskiwaniem środków pozabudżetowych oraz współpracą z organizacjami pozarządowymi. Moją pracę w tych latach możecie Państwo kojarzyć z największymi wydarzeniami kulturalnymi Gminy Chorkówka – „Biesiadą Karpacką” i „Karpacką Wielkanocą”. To ja, będąc pracownikiem urzędu wymyśliłam scenariusz tych imprez, pozyskałam pierwsze środki i pracowałam wspólnie z innymi pracownikami na „markę” tych imprez. Pozyskałam fundusze na Gminne Centrum Informacji (GCI) w Chorkówce, gdzie młodzież mogła korzystać z darmowego dostępu do Internetu. Było to jedno z pierwszych tego rodzaju miejsc w regionie. Realizowałam również projekt „Odnowy wsi” w Kobylanach, w ramach którego m.in. zrewitalizowano zabytkowy Park w Kobylanach, wybudowano chodnik w centrum wsi i plac zabaw dla dzieci.

Obecnie pracuję w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym, gdzie zajmuję się pozyskiwaniem funduszy europejskich na rozwój edukacji. Jestem autorką i realizatorem wielu projektów infrastrukturalnych, edukacyjnych, kulturalnych i społecznych. Lubię swoją pracę, bo mogę się w niej wykazać swoją kreatywnością, wdrażać ciekawe inicjatywy, współpracować z młodzieżą.

Jestem członkiem kilku organizacji pozarządowych m.in. Stowarzyszenia FIS w Zręcinie, Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych, Kulturalnych i Gospodarczych „Kobylany”, Stowarzyszenia UKS „Victoria” Kobylany, Stowarzyszenia UKS „Michael” przy MZSP w Miejscu Piastowym.

Prywatnie jestem żoną Dariusza i matką już dorosłych i samodzielnych dzieci: Bartosz (23), Kasia (21). Lubię wyprawy te małe lokalne na rowerze i dalsze wakacyjne, gdzie mogę zwiedzić i poznać kulturę innych krajów. Cała moja rodzina od lat jest związana ze sportem, w szczególności z piłką nożną. Ja również lubię sport, uprawiam nordic walking, a od niedawna biegam. Moją ostatnią i największą pasją jest wnuczka Hania, z którą w przydomowym ogrodzie spędzam każdą wolną chwilę.