Będzie film o Ignacym Łukasiewiczu

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego podjęliśmy uchwałę o przekazaniu wsparcia finansowego dla TV Obiektyw, która przygotowuje film o Ignacym Łukasiewiczu.

Będzie to film 50 minutowy z gatunku dokument fabularyzowany. Producentem będzie Pan Bogdan Miszczak, a wyreżyseruje go Pan Maciej Wójcik.  Tytuł „Łukasiewicz” – film o wybitnym Polaku, którego celem jest popularyzacja mało znanej historii o życiu i działalności nietuzinkowej osobowości, wizjonera, filantropa, dobrego i sprawiedliwego człowieka, a przede wszystkim patrioty – Ignacego Łukasiewicza.

Mogę myślę Państwu zdradzić, że w role Ignacego Łukasiewicza wcieli się znany aktor Mariusz Bonaszewski, a w postać Tytusa Trzecieskiego aktor Łukasz Konopka.

Jak wyraża się Producent – będzie to taka galicyjska „ziemia Obiecana”

Osobiście nie mogę doczekać się tej produkcji. Uważam także, że w każdej szkolnej bibliotece oprócz książek o Pionierze Przemysłu Naftowego również film powinien znaleźć się jako obowiązkowa lektura. Jeżeli chodzi o Gminę Chorkówka, czy Powiat Krośnieński powinno być to obowiązkowe!